هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال؛

كوشش های جدی ۴ تیم برای بقا

كوشش های جدی ۴ تیم برای بقا

اخبار ورزشی: هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ برتر فوتبال امروز با 3 بازی شروع می شود و 6 تیم مس رفسنجان، نساجی، صنعت نفت، آلومینیوم، ماشین سازی و سایپا به میدان می روند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، لیگ برتر فوتبال کشور با یک وقفه نسبتاً طولانی امروز شاهد شروع هفته بیست و دوم خود با انجام ۳ بازی است که در آن مس رفسنجان از نساجی مازندران پذیرایی می کند، صنعت نفت میزبان آلومینیوم اراک است و در آخرین بازی سایپا در تبریز به مصاف ماشین سازی می رود.
مس رفسنجان - نساجی
دو تیم مس رفسنجان و آلومینیوم اراک که نخستین فصل حضورشان در لیگ برتر را سپری می کنند، حالا در رده های پنجم و ششم جدول قرار دارند که این را باید از شگفتی های لیگ بیستم دانست. تیم خوش ساختار مس رفسنجان که با محمد ربیعی مربی جوانش روزهای خوبی را در لیگ برتر تجربه می کند، امشب پذیرای تیم بحران زده نساجی مازندران است که همچنان خطر سقوط به دسته پایین تر آنرا تهدید می کند.
ساکت الهامی مربی نساجی می داند که رفته رفته کار برای او تیمش جهت بقا سخت تر می شود و باید از آخرین شانس هایش برای این منظور استفاده نماید. امشب نساجی این فرصت را دارد تا در صورت پیروزی احتمالی در این بازی خارج از خانه که کار ساده ای هم به نظر نمی رسد، در صورت شکست سایپا در تبریز، موقتا به رده سیزدهم جدول صعود کند.
در مقابل نیز مس رفسنجان که از موقعیت خوبی در جدول برخوردار است، در صورت پیروزی احتمالی در این بازی و توقف یا شکست احتمالی آلومینیوم در آبادان، جای این تیم را در رده پنجم جدول بگیرد.
صنعت نفت آبادان - آلومینیوم اراک
صنعت نفت که در نیم فصل نخست یکی از تیم های بالای جدولی بود و حتی صدرنشینی در جدول را هم تجربه کرد، با شیب نزولی مواجه گردید و حالا در رده دهم جدول قرار گرفته است. نفت آبادان همراه با سایپا و ماشین سازی یکی از ۳ تیمی هست که در نیم فصل دوم طعم پیروزی را نچشیده و همراه با ماشین سازی دو تیمی هستند که در نیم فصل دوم حتی موفق به گل زدن هم نشده است؛ و این آمار نشان از کار دشوار آنها در این بازی خانگی دارد.
آلومینیوم اراک که در عین ناباوری امروز در رده پنجم جدول قرار دارد، در میان تیم های نیمه بالای جدول تنها تیمی است که تفاضل گل آن منفی (منفی ۳) است که این نشان از خط دفاعی لطمه پذیر این تیم دارد. شاگردان منصوریان حتی در صورت پیروزی در بازی امشب هم از رده پنجم جدول بالاتر نخواهند رفت، اما در صورت تساوی یا شکست ممکنست جای شان را به مس رفسنجان بدهند.
ماشین سازی - سایپا
شاید باورش عجیب باشد، اما این یک واقعیت است که امروز سایپا برای بقا تلاش می کند. نارنجی پوشان که بتازگی فراز کمالوند را هم بعنوان سرمربی به خدمت گرفته اند، با ۱۸ امتیاز در رده چهاردهم قرار دارند و تنها دو تیم نساجی و ماشین سازی پایین تر از آنها در جدول هستند. این اولین بازی سایپا با هدایت فراز کمالوند است و کمالوند این فرصت را دارد در شهر مورد علاقه اش (تبریز) برای نخستین بار هدایت سایپا را تجربه کند.
در حالی که سایپا هم با خطر سقوط به دسته اول مواجه می باشد، ماشین سازی که تبدیل به قعرنشین دایمی لیگ بیستم شده را می توان کاندیدای اصلی سقوط دانست. فاصله این تیم در انتهای جدول با تیم های بالایی بالا رفته و جبران این فاصله نمی تواند کار ساده ای برای علیرضا اکبرپور سرمربی جوان سبز پوشان آذربایجان باشد.
سایپا با ۱۰ گل زده ضعیف ترین خط حمله و ماشین سازی با ۳۱ گل خورده ضعیف ترین خط دفاعی لیگ را در اختیار دارند و تقابل ضعیف ترین خط حمله و ضعیف ترین خط دفاعی می تواند در نوع خود جالب باشد.
برنامه بازی های هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال کشور به شرح زیر است:
شنبه ۱۸ اردیبهشت
مس رفسنجان – نساجی مازندران ساعت ۲۰: ۴۵ ورزشگاه شهدای صنعت مس رفسنجان
تیم داوری:
موعود بنیادی فر – علی میرزابیگی – قهرمان نجفی – یاسر همرنگ، ناظر: حسین خانبان
صنعت نفت آبادان- آلومینیوم اراک ساعت ۲۱: ۱۵ ورزشگاه تختی آبادان
تیم داوری:
مهدی سید علی – محمد رضا ابوالفضلی – محمد راهی – یعقوب آشوری، ناظر: بهرام مهرپیما
ماشین سازی تبریز- سایپا ساعت ۲۱: ۱۵ ورزشگاه سردار شهید قاسم سلیمانی تبریز
تیم داوری:
علی صفایی- آرمان اسعدی – سید یعقوب حجتی – سعاد وفاپیشه، ناظر: ایرج نظری
یکشنبه ۱۹ اردیبهشت
فولاد مبارکه سپاهان – پرسپولیس ساعت ۲۰: ۲۵ ورزشگاه نقش جهان اصفهان
تیم داوری:
بیژن حیدری – سعید علی نژادیان – فرهاد مروجی – ایمان کهیش، ناظر: حسین نجاتی
پیکان تهران – تراکتور تبریز ساعت ۲۱: ۲۰ ورزشگاه شهدای شهر قدس
تیم داوری:
سید علی اصغر مومنی - علی اکبر عظیم پور- رضا حیدری - امیر سامان سلطانی، ناظر: حاتم بک پور
استقلال تهران - ذوب آهن اصفهان ساعت ۲۲: ۱۵ ورزشگاه آزادی تهران
تیم داوری:
پیام حیدری – حسن ظهیری – مهدی الوندی – امیر آیار، ناظر: محسن ترکی


منبع:

1400/02/18
11:59:19
5.0 / 5
961
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی