مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال:

اقدام شستا چند برابر تحریمها بود

اقدام شستا چند برابر تحریمها بود

مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال اظهار داشت:  سند باشگاه پرسپولیس به نام فدراسیون بود و توقیف این سند از جانب شستا صورت گرفته است.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، غلامرضا رفیعی مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال درباره مصادره ساختمان این فدراسیون اظهار داشت: سال ۹۸ وقتی فدراسیون نتوانست از منابع ارزی خود برای پرداخت مطالبات سرمربی تیم ملی استفاده نماید، از دولت کمک خواست. آن زمان در راهکاری که بعد از مذاکره وزیر ورزش با وزیر کار و رئیس کل بانک مرکزی و معاون اول رئیس جمهور اتخاذ شد، مقرر شد صادرکنندگان ‏ طبق مقررات ارزی، ارز را به بانک مرکزی بدهند.
وی اضافه کرد: شرکت پتروشیمی فناوران که وابسته به شستا است با رفع تعهد ارزی به مبلغ ۲ میلیون یورو مبادرت به پرداخت پول به فدراسیون کرد. ما هم با استناد به همین مبلغ، ۲۹ میلیارد تومان به این شرکت پرداخت کردیم. آن زمان دو صورت گرفت. نخست اینکه پس از تأمین ارز در دفاتر مالی فدراسیون و شرکت پتروشیمی نوشته شد جمع بدهی فدراسیون ۲۵ میلیارد تومان است. دوم اینکه مدیرعامل شستا هم در تلویزیون مصاحبه کرد و گفت مبلغ را دریافت و تسویه حساب کردیم.
مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه مراجع نظارتی گفته اند بازپرداخت این پول باید به قیمت روز باشد، خاطرنشان کرد: مبلغ ۲ میلیون یورو بر مبنای مدارک و مستندات برای پرداخت دیون از تعهدات ارزی شرکت کم شد ولی بعداً گفتند باید این مبلغ را به نرخ روز یورو بگیرید. نه فدراسیون فوتبال در خرید و فروش یورو بوده نه شرکت فناوری. این تصمیم با امضای معاون اول رئیس جمهور و چند وزیر بوده است. اگر قرار بود یورو پس بدهیم، دیگر ۲ میلیون یورو از این شرکت قرض نمی گرفتیم. هم اکنون هم ۲ میلیون یورو از تعهدات ارزی آنها کم شد و هم بر مبنای چیزی که دستشان است همزمان رفتند سراغ مطالباتشان.
رفیعی که با شبکه خبر گفتگو می کرد، تصریح کرد: فدراسیون فوتبال دفاعیاتش را در دادگاه اعلام نمود که مورد قبول واقع نشد اما این حق برای فدراسیون وجود دارد که از راه اختیارات رئیس قوه قضائیه اقدام نماید. اینکه اموال و دارایی فدراسیون متعلق به چه کسی است مشخص است. این اقدام شستا چند برابر تحریم هاست که بر ما وارد شده است.
وی در مورد اینکه مدیران باشگاه پرسپولیس تاکید کرده اند سند این باشگاه متعلق به فدراسیون نیست، اظهار نمود: سند ساختمان پرسپولیس به نام فدراسیون بوده و وجهش را فدراسیون آن زمان پرداخت کرده است. مشاور حقوقی پرسپولیس گفته ما بخش اعظمی از پول ساختمان را داده ایم اما بنده اسناد و مدارکی ندیدم. وقتی می خواستند ساختمان را ۲۲ سال پیش بخرند من در فدراسیون بودم. هم اکنون اطلاعی ندارم. سند پرسپولیس کماکان به نام فدراسیون است که توقیف و نقل و انتقالش هم انجام شده است.
مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال در انتها در مورد پرونده ویلموتس و دستیارش هم اظهار داشت: جلسه رسیدگی به شکایت ما از ویلموتس -در دادگاه حکمیت ورزش- مقرر است سوم یا چهارم تیرماه به صورت آنلاین برگزار گردد. معتقدیم مطالبه این مبلغ درست نیست. درباره دستیار ویلموتس هم محکوم به پرداخت مبلغ ۳۷۰ هزار یورو شده ایم که تقاضا کردیم مبانی رأی را بدهند تا بر مبنای آن تصمیم درستی بگیریم.

1400/02/18
22:40:56
5.0 / 5
956
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی