اعتراض پرسپولیس به زمان بازی های این تیم در مقایسه با سپاهان

اعتراض پرسپولیس به زمان بازی های این تیم در مقایسه با سپاهان

به گزارش اخبار ورزشی باشگاه پرسپولیس نسبت به زمان برگزاری مسابقاتش در لیگ برتر در مقایسه با باشگاه سپاهان معترض شد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان ایران، قهرمانی نیم فصل این دوره رقابت های لیگ برتر را با اختلاف دو امتیاز نسبت به نزدیک ترین رقیب، از آن خود کردند. پرسپولیس و رقیبش در بالای جدول بازی ها در انتها هفته هفدهم هم امتیاز شدند و با ۳۴ امتیاز در حد نصاب دو امتیاز برای هر مسابقه قرار گرفتند. رقابت دو تیم از این زمان شکل میلیمتری به خود گرفت و هر گونه اعمال اراده برای تغییر شرایط له یا ضد یکی از دو رقیب، امتیاز و فرصت بزرگی برای طرف مقابل به حساب می آمد. عامدانه یا غیرعمد بودن این شرایط نیز، وضعیت را تغییر نمی دهد.
یکی از موارد حساس در این شرایط (که فقط هم بحث هواداری نیست و روی آن تحلیل های فنی وجود دارد)، تأثیر روانی و انگیزشی تقدم و تاخر بازی تیم ها نسبت به یکدیگر است و این به غیر از تأثیر و فشاری است که به عوامل برگزاری بازی موخر وارد می شود و می تواند عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار بدهد.
حساسیت های از این دست، برای ابتدای فصل وجود ندارد یا کمتر است چون تا مشخص شدن رقبای اصلی باید هفته هایی از رقابت ها بگذرد. تاثیرگذاری این پدیده از زمانی مشهود می شود که تیم ها در بالا یا پایین جدول برای قهرمانی یا کسب سهمیه آسیایی شانه به شانه هم قرار می گیرند. مقطع زمانی که در همین لیگ جاری، شاهد سنگین شدن کفه ترازو برنامه ریزی به سود رقیبان پرسپولیس بوده ایم.
همان طور که عنوان شد؛ دو تیم پرسپولیس و سپاهان از آخر هفته هفدهم، امتیاز برابری پیدا کردند. از آن زمان شش هفته مسابقات برگزار شد که در جریان آن یک هفته به رویارویی دو تیم اختصاص داشت و در پنج هفته دیگر، پرسپولیس برای چهار مسابقه زودتر از نزدیکترین رقیب خود وارد میدان شده است. رقیب ما در سه مورد دیگر با اطلاع از نتیجه بازی پرسپولیس وارد مسابقه شده است. تنها موردی که رقیب سرخپوشان زودتر به میدان رفت هم به لطف حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان بود.
در این شرایط، برنامه بازی های هفته های ۲۴ و ۲۵ هم اعلام گردید که رقیب پرسپولیس باز هم در جریان آن با اطلاع از نتایج سرخپوشان وارد میدان خواهد شد.
این وضعیت در حالی وجود دارد که پرسپولیس به خاطر عدم حضور شش ملی پوش خود، عملاً تمرینات کاملی نداشته و از این منظر هم تحت فشار است.
بیش از ۵۰ درصد ترکیب اصلی، فرصت ریکاوری و استراحت نداشته اند و درگیر تمرین تیم ملی بوده اند. این نفرات در بازگشت هم فرصت ریکاوری و هماهنگی مجدد را ندارند و در این شرایط، سوپرجام در بدترین زمان ممکن از سال و فصل برای پرسپولیس تدارک دیده شده است. این مورد در کنار موردی که عنوان شد، اصل شرایط برابر و عادلانه برای رقابت در دو جام را خدشه دار می کند.
انتظار این بود که در جریان اعلام برنامه های هفته های بعدی لیگ، این مورد با اصلاح برنامه های قبلی لحاظ شود.
سازمان لیگ فوتبال هم اکنون برنامه رقابت های هفته های ۲۶ و ۲۷ را اعلام نمود. بازی هفته بیست و هفتم، تقریباً همزمان است و فقط در هفته بیست و ششم پرسپولیس بازی خویش را تقریباً با آخر بازی رقیب خود انجام می دهد. این مورد، متفاوت می باشد با زمانی که یک تیم، یک یا دو روز پس از رقیب خود به میدان می رود.
عجیب این که بعضاً مشاهده شده برخی در شبکه های اجتماعی و جوامع هواداری با فشار روی داور و سازمان برگزار کننده بازی ها تلاش در امتیاز گرفتن از آنها دارند که این وضعیت، کار پرسپولیس برای بازی عادلانه را دشوار می کند. در واقع شروع بازی پرسپولیس در انتها بازی با سپاهان در هفته بیست و ششم اصلاً معادل برگزاری بازی در یک یا دو روز فاصله زمانی نیست.
به این ترتیب معادله برنامه مسابقات لیگ در چهار بازی پیش رو همچنان به زیان پرسپولیس خواهد بود.

1400/03/27
23:24:34
5.0 / 5
496
تگهای خبر: باشگاه , پرسپولیس , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی