لیگ ملت های والیبال - ایتالیا

تداوم شكست های تیم ملی والیبال ایران

تداوم شكست های تیم ملی والیبال ایران

تیم ملی والیبال ایران در چهاردهمین دیدار خود در لیگ ملت های والیبال مقابل لهستان صف آرایی کرد و برابر این تیم که چند بازیکن اصلی خویش را هم به همراه نداشت تن به شکست داد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، هفته پایانی مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت های لیگ ملت های والیبال به میزبانی ایتالیا درحال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران در چهاردهمین بازی خود امروز (سه شنبه) از ساعت ۱۷: ۳۰ مقابل تیم ملی لهستان صف آرایی کرد. کوبیاک و کورک دو بازیکن جنجالی این تیم امروز غایب هستند.
با تصمیم ولادیمیر الکنو، مسعود غلامی، مرتضی شریفی، علی اصغر مجرد، امیرحسین اسفندیار، بردیا سعادت، جواد کریمی و آرمان صالحی بازیکنان شروع کننده در ترکیب اصلی مقابل تیم لهستان بودند.
ویتال هنین هم در حالیکه کوبیاک و کورک را از ترکیب ۱۴ نفره امروز خط زده بود در شروع بازی هم از لئون، چهره شاخص این تیم استفاده نکرد و با ترکیب کامل متفاوت مقابل ایران حاضر شد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود لهستان
لهستانی ها در شروع بازی برتری در حمله را از آن خود کردند تا با کسب ۴ امتیاز متوالی ۴ اختلاف امتیاز ایجاد کنند و همین سبب شد الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. اما این وقفه تأثیری نداشت و اولین زمان استراحت فنی با برتری ۸ بر ۴ لهستان همراه شد. دفاع بی نقص در کنار حمله خوب لهستان سبب شد تا اختلاف امتیاز افزایش پیدا کند و دومین زمان استراحت فنی با برتری ۱۶ بر ۸ لهستان به پایان رسد. در ادامه حریف رفته رفته اختلاف امتیاز را افزایش داد و بازی با برتری ۱۹ بر ۱۲ لهستان همراه شد تا الکنو معروف و غفور را به جای کریمی و سعادت وارد زمین کند. این تعویض سبب شد ایران ۳ امتیاز متوالی کسب کند و اختلاف امتیاز کاهش پیدا کند. با حضور معروف شرایط تیم ایران از نظر روانی بهبود یافت و اختلاف امتیاز به عدد ۲ کاهش پیدا کرد تا لهستان ۲۲ بر ۲۰ پیش باشد. در نهایت لهستان ۲۵ بر ۲۰ پیروز شد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود لهستان
در شروع ست دوم ایران بازی برابر با لهستان داشت و اولین زمان استراحت فنی با برتری ۸ بر ۷ حریف همراه شد. در ادامه رفته رفته لهستان بار دیگر اختلاف امتیاز را به عدد ۴ افزایش داد تا با نتیجه ۱۳ بر ۹ پیش بیفتد. الکنو یکبار دیگر سعید معروف و امیر غفور را به جای کریمی و سعادت وارد زمین کرد و ایران امتیازات از دست رفته را جبران کرد تا دو تیم در امتیاز ۱۴ برابر شوند و هنین مجبور به گرفتن تایم استراحت کند. این وقفه جواب داد و لهستان موفق شد دومین زمان استراحت فنی را با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ پیروز به پایان برساند. در ادامه این دفعه ایران بود که با کسب دو امتیاز متوالی موفق شد یک مرتبه دیگر بازی را در امتیاز ۱۶ برابر کند. بازی تا امتیاز ۲۰ برابر پیش رفت و در ادامه لهستان با آبشارهای سرعتی یک مرتبه دیگر اختلاف امتیاز را ایجاد کردند و دومین ست هم با برتری ۲۵ بر ۲۰ لهستان همراه شد.
ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۶ به سود لهستان
سرویسهای خوب و دفاع بی نقص لهستان سبب شد تا شروع ست سوم با برتری قاطع لهستان همراه شود و اولین زمان استراحت فنی با برتری ۸ بر ۳ شاگردان هنین به پایان رسید. دریافت ضعیف تیم ملی ایران در ادامه سبب شد تا لهستان اختلاف امتیاز را افزایش دهد و دومین زمان استراحت فنی هم با برتری ۱۶ بر ۷ حریف همراه شد. در نهایت لهستان با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ پیروز شد. تیم ملی لهستان با این پیروزی سودش را همراه برزیل به مرحله بعد مسابقات قطعی کرد. ملی پوشان ایران فردا در آخرین بازی خود در مرحله مقدماتی مسابقات از ساعت ۱۸ و ۳۰ برابر آرژانتین قرار خواهند گرفت و آخرین بازی خود در لیگ ملتهای ۲۰۲۱ را برگزار خواهند کرد.


منبع:

1400/04/01
19:59:23
5.0 / 5
578
تگهای خبر: بازیكن , پیروزی , تیم , حریف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی