پایان ۲۰ سال حضور در لیگ برتر؛

تاریخ سازی سایپا در تبریز و نقش یک مربی در سقوط دو تیم از یک لیگ

تاریخ سازی سایپا در تبریز و نقش یک مربی در سقوط دو تیم از یک لیگ

اخبار ورزشی: سایپا با کسب ضعیف ترین نتیجه این فصل خود، درست در جایی که برای بقا به با اهمیت ترین پیروزی خود نیاز داشت، راهی لیگ دسته اول شد تا دست به یک تاریخ سازی زده باشد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، سایپا به همراه استقلال، پرسپولیس، سپاهان و ذوب آهن تیم هایی بودند که در همه ادوار ۲۰ گانه لیگ برتر حضور داشتند، اما این تیم با پذیرفتن شکست مقابل تراکتور در هفته پایانی لیگ بیستم، این طلسم ۲۰ ساله را شکست و برای نخستین بار طعم سقوط به لیگ دسته اول را چشید تا مجموعه باشگاه سایپا شامل مدیریت، کادرهای فنی گذشته و فعلی و بازیکنان این تیم دست به یک تاریخ سازی در این مجموعه زده باشند.
نارنجی پوشان در صورتیکه باتوجه به شکست ذوب آهن در خانه این فرصت را داشتند تا حتی با کسب یک امتیاز از یک مساوی در لیگ برتر باقی بمانند، در طول ۹۰ دقیقه ۵ بار تسلیم تراکتور شدند تا سنگین ترین شکست فصل را در مهم ترین بازی تاریخ خود پذیرا باشند و همراه با ماشین سازی راهی لیگ دسته اول شوند.
سعید اخباری مربی جوان سایپا که تنها در ۳ هفته پایانی به این تیم پیوسته بود، در همان شهری با سایپا سقوط کرد که استارت سرمربیگری اش را در آنجا با ماشین سازی زده بود؛ تا او که از تبریز آغاز نموده بود، در تبریز هم سقوط نماید.
در اختتام فصل بیستم دو تیم ماشین سازی و سایپا با لیگ برتر خداحافظی کردند و وجه اشتراک این دو تیم در حضور سعید اخباری در نقش سرمربی در مقاطعی از فعالیت این تیم ها در این فصل بود؛ تا این مربی در سقوط هر دو تیم سقوط کرده به لیگ یک به اندازه خودش سهیم باشد. اخباری فصل را با ماشین سازی شروع و با سایپا تمام کرد و هر دو تیم از گردونه رقابتهای لیگ برتر به لیگ یک سقوط کردند.

1400/05/09
21:21:50
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی