امیری خراسانی عضو کمیته ویژه ATSGA شد

امیری خراسانی عضو کمیته ویژه ATSGA شد

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی به عضویت کمیته ویژه انجمن آسیایی ورزشها و بازیهای سنتی درآمد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی، اولین نشست تخصصی اعضای انجمن جهانی ورزشها و بازیهای سنتی بمنظور راه اندازی انجمن آسیایی ورزشهای سننتی به طور وبینار اجرا شد.
در این وبینار گی ژائوئن رییس انجمن جهانی ورزشها و بازیهای سنتی (ITSGA)، پره لاوگارئیس انجمن اروپایی ورزشها و بازیهای سنتی، دکتر محمد تقی امیری خراسانی رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی به همراه چندین نماینده از کشورهای چین، هند، چین تایپه، پاکستان، بنگلادش و مغولستان حضور داشتند.
به دنبال پیشنهاد فدراسیون ایران جهت راه اندازی انجمن آسیایی ورزشها و بازیهای سنتی(َATSGA)، این جلسه آنلاین جهانی انجام شد که در نهایت دکتر امیری خراسانی به عضویت کمیته ویژه ATSGA درآمد. همین طور مهم ترین بخش کار نوشتن اساسنامه انجمن آسیایی است که این وظیفه به فدراسیون ایران محول شد تا ظرف دو ماه اساسنامه را نوشته و بعد از مشورت با سایر اعضا، به تائید نهایی انجمن جهانی برسد.
امیری در قسمتی از سخنان خود در این وبینار اظهار نمود: فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی ایران با ارگان های مختلف نیز در تماس است و تفاهم نامه های مختلفی به امضا رسیده تا در جهت توسعه ورزش روستایی در سراسر ایران قدم های مثبتی برداشته شود. همین طور برنامه های ملی و بین المللی مختلفی در نظر گرفته شده که می تواند به رشد و توسعه ورزشهای سنتی نیز کمک شایانی کند.
همچنین فدراسیون ورزش روستایی در نظر دارد با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان در اواخر سال جاری میزبان یک فستیوال بین المللی باشد و در حاشیه این فستیوال نیز نخستین مجمع انتخاباتی ورزشها و بازیهای سنتی آسیا را میزبانی کند.

1400/05/11
12:19:27
5.0 / 5
262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی