در مجمع عمومی فدراسیون ورزش های همگانی تاكید شد؛

تامین سلامت مردم در اولویت برنامه ها

تامین سلامت مردم در اولویت برنامه ها

در مجمع عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی بر تعامل مسئولان ورزش با رسانه ها برای تامین سلامت مردم و رفع خطرات ناشی از کم تحرکی و اضافه وزن در جامعه تاکید گردید.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، مجمع عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی بامداد امروز یکشنبه ۱۷ مرداد با حضور عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، فضل الله باقرزاده نماینده کمیته ملی المپیک، علیرضا خسروی مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی، مهدی مستجاب الدعوه مسئول امور مجامع، افشین ملایی رییس فدراسیون ورزشهای همگانی، روسای هیات ها و نمایندگان سازمان ها و ارگان های عضو مجمع بصورت آنلاین در سالن آکادمی ملی المپیک انجام شد.
در ابتدای این مجمع رضا شجیع که دبیری آنرا برعهده داشت ضمن تشکر از همراهی اعضای مجمع به موفقیت ورزشکاران ایران در سی و دومین دوره بازیهای المپیک اشاره و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی برای سالهای آتی ورزش ایران بتواند با قدرت و صلابت بیشتر مسیر موفقیت در المپیک های بعدی را طی نماید.

افشین ملایی رییس فدراسیون نیز به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از طرف این فدراسیون در سال ۹۹ پرداخت و مسیر ورزش همگانی را مسیری روشن برای آینده خواند.
ملایی در صحبت هایش به نقش رسانه ها در توسعه ورزش همگانی و تامین سلامت مردم اشاره نمود و اظهار داشت: وظیفه خود می دانم روز خبرنگار را به تمامی اهالی رسانه به ویژه خبرنگارانی که در زمینه ورزش همگانی برای تامین سلامت مردم قلم می زنند تبریک بگویم. بدون شک همراهی و تعامل خبرنگاران و رسانه های ورزشی ما را در رسیدن به اهدافمان یاری خواهدنمود.
رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در ادامه گزارشی از اجرای طرح ها و برنامه های این فدراسیون در سال قبل را ارائه کرد و اظهار داشت: سال قبل از آنجایی که کرونا زندگی و سلامت مردم را تهدید کرده بود سعی کردیم با اجرای طرح ها و برنامه هایی برای ورزش در خانه به رفع کم تحرکی مردم نماییم.
وی با اشاره به اینکه همراهی و همکاری وزارت ورزش و معاونت توسعه ورزش همگانی این وزارتخانه با فدراسیون ورزشهای همگانی قابل تقدیر بود اشاره کرد: باتوجه به طرح ها و اقداماتی که فدراسیون برای تامین سلامت مردم در دوره کرونا انجام داده بود در ارزیابی صورت گرفته از طرف وزارت ورزش نمره ۱۰۰ به ما اختصاص پیدا کرد و بعنوان فدراسیون اول معرفی شدیم.
افشین ملایی سال ۱۴۰۰ را سالی برای شروع کارهای نوین در ورزش همگانی کشور و ثبات برنامه ها معرفی نمود و اظهار داشت: کمپ هایی مثل شهاب دانایی، دوره رهبران سبک زندگی فعال ویژه بانوان، طرح توسعه آکادمی استانها، رونمایی از اعضا برند تندرستی باشگاه های سلامت محور، توسعه شهرهای فعال، طرح مدیریت یکپارچه اماکن و فضای ورزش کشور جهت توسعه ورزش محله محور، راه اندازی باشگاه های مجازی ورزش همگانی، لیگ ۱۴۰۰ تندرستی، پایش ملی سنجش کارهای بدنی و ورزش همگانی، توسعه شبکه سازمان های ورزشی شهرداری و دهیاری های سراسر کشور را برای امسال در نظر گرفته ایم که بر طبق برآورد صورت گرفته نیاز به ۲۰ میلیارد تومان بودجه داریم.
فضل الله باقرزاده نماینده کمیته ملی المپیک در این مجمع با تقدیر از عملکرد منظم و با برنامه فدراسیون ورزشهای همگانی اظهار داشت: قبل از این اگر مسئولی در فدراسیون قبلی ورزش همگانی آماری از میزان مشارکت مردم در ورزش را می داد باور نمی کردم چونکه در سطح شهر این آمار را لمس و مشاهده نمی کردم، اما الان هر درصدی که دکتر ملایی بگوید را باور می کنم چونکه در سطح شهر، اماکن ورزشی و نهادها و دستگاهها می بیبنم میزان مشارکت مردم در ورزش بالا رفت است.
عضو هیات اجرائی کمیته ملی المپیک اشاره کرد: برنامه ریزی خوب و منظمی که در این فدراسیون انجام شده است نوید آینده خوبی را برای ورزش همگانی در کشور می دهد و امیدوارم شاهد رشد و توسعه بیشتر ورزش همگانی در کشور باشیم.

عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان نیز با تبریک روز خبرنگار به اهالی رسانه به نقش رسانه ها در توسعه ورزش همگانی اشاره نمود و از اعضای مجمع و روسای هیات ها خواست تعامل با رسانه ها بعنوان بازوی اصلی ورزش برای رشد و توسعه رشته های مختلف را در دستور کار قرار دهند.
احمدی اشاره کرد: توجه بیشتر رسانه ها به ورزش همگانی با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد و هیچ اولویتی بالاتر از سلامتی مردم نداریم. به همین خاطر تاکید می کنم که باید تعامل با رسانه ها در جهت تامین سلامت مردم جزو اولویت های مسئولان باشگاه کشور باشد.

معاون وزیر ورزش افزود: امروز که جامعه با چالش بزرگ کم تحرکی و اضافه وزن روبه رو شده و سلامت مردم به خطر افتاده است، هیچ موضوعی نمی تواند با اهمیت تر از این باشد که بتوانیم به سلامت مردم کمک نماییم. به همین خاطر باید ورزش همگانی در رسانه ها بیشتر دیده شود و آگاهی بخشی لازم نیز دراین زمینه صورت گیرد.
در ادامه این مجمع گزارش حسابرس مستقل و گزارش های مالی تا آخر سال ۹۹ از طرف حسابرس مستقل و خزانه دار فدراسیون ارائه شد. ضمن اینکه بازرس قانونی نیز گزارش خودرا ارائه نمود. این گزارش ها مورد تایید اعضای مجمع قرار گرفت.

1400/05/18
10:13:18
5.0 / 5
269
تگهای خبر: آنلاین , المپیك , باشگاه , بدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی