ابراهیم مهربان خبر داد؛

برخورد جدی فدراسیون کشتی با وزن کم کردن در رده نونهالان

برخورد جدی فدراسیون کشتی با وزن کم کردن در رده نونهالان

به گزارش اخبار ورزشی سرپرست دبیری فدراسیون کشتی اظهار داشت: هدف فدراسیون از برگزاری رقابت های نونهالان قهرمانی کشور، فقط بحث قهرمانی نیست و نمی خواهیم کشتی گیران در ابتدای راه لطمه ببینند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، ابراهیم مهربان سرپرست دبیری فدراسیون کشتی با بیان این مطلب اضافه کرد: باتوجه به تاکید فراوان رییس فدراسیون کشتی و حساسیت رده نونهالان به عنوان رده سنی سرنوشت ساز برای کشتی گیران، فاصله ساعت وزن کشی و برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قهرمانی کشور از دو ساعت و نیم به یک ساعت کاهش پیدا کرد.
وی افزود: این کار به سبب این بود که مربیان مبادرت به کم کردن وزن کشتی گیران خود نکنند و به تمام هیأت های کشتی استانها ابلاغ کرده ایم در صورت مشاهده وزن کم کردن کشتی گیرانشان، مربی آنها حداقل یک سال محروم و حداکثر امتیاز نیز از مجموع امتیازات عملکرد سالیانه آن هیأت کسر خواهد شد.
مهربان اشاره کرد: هدف فدراسیون از برگزاری رقابت های نونهالان قهرمانی کشور فقط بحث قهرمانی نیست، بلکه ما می خواهیم که کشتی گیرانی که در ابتدای راه خود در کشتی قرار دارند، لطمه نبینند و با حضور در چنین مسابقاتی به بار فنی و تجربه آنها افزوده شود.
سرپرست دبیری فدراسیون اظهار داشت: کشتی گیر نونهال در ابتدای راه قهرمانی قرار دارد و با اهمیت ترین مسئله برای ما نحوه صحیح آموزش و بحث فنی آنها است و اگر کشتی گیران در این رده سنی درگیر معضل وزن کم کردن شوند، بطور قطع عمر قهرمانی کوتاهی خواهند داشت.
مهربان با اشاره به این که ویروس کرونا نزدیک به ۲ سال است که ورزش را تحت تأثیر قرار داده اظهار داشت: متأسفانه به سبب شیوع ویروس کرونا تمرینات و مسابقات کشتی آنطور که باید برگزار نشده و کشتی نیاز به پویایی و حضور نیروی جوان دارد و بنا بر این برگزاری رقابت های قهرمانی کشور نونهالان برای ما از اهمیت بالایی برخوردارست.
وی در آخر اشاره کرد: از هیأت کشتی استان لرستان به سبب میزبانی رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قدردانی می نماییم و امیدوار هستم با برگزاری این مسابقات روح تازه ای به کالبد کشتی کشور دمیده شود.
گفتنی است: طبق ابلاغیه فدراسیون کشتی به هیأت های کشتی، ساعت وزن کشی رقابت های قهرمانی نونهالان کشور ۸ تا ۸: ۳۰ و ساعت شروع مسابقات ۹: ۳۰ بامداد است.


منبع:

1400/06/24
14:29:26
5.0 / 5
209
تگهای خبر: آموزش , رقابت , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی