محمدی راد :

اهتمام کردم سیستم والیبال پاکستان راتغییر دهم

اهتمام کردم سیستم والیبال پاکستان راتغییر دهم

سرمربی تیم ملی والیبال پاکستان اظهار داشت: قراردادم با این تیم تا اختتام قهرمانی آسیا بود و برای ادامه کار هنوز با این کشور به توافق نهایی نرسیده ام.رحمان محمدی راد در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره حضورش در رأس تیم ملی پاکستان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: زمان حضورم در تیم پاکستان تا مسابقات قهرمانی آسیا حدود دو ماه و نیم بود. اهتمام کردم در طول این مدت سیستم والیبال پاکستان را به سیستم روز دنیا تغییر بدهم. کسانی که والیبال سال های قبل پاکستان را به یاد می آورند، صحبت های مرا تأیید می کنند. پاکستان هنوز از حملات دوبل استفاده می کرد که دیگر در والیبال روز دنیا جایی ندارد.
سرمربی تیم والیبال سپاهان اشاره کرد: اهتمام کردم شکل بازی پاکستانی ها را تغییر دهم و تاحدودی نیز موفق بودم. اما زمان کمی در اختیار نداشتم و دوماه فرصت کافی نبود. تمام تلاشم را کردم که دانشم را به آنها انتقال دهم.
وی درباره اولین تجربه سرمربی گری اش در رده ملی اضافه کرد: اولین تجربه ام درمسابقات قهرمانی آسیا بعنوان سرمربی بود که بسیار برایم باارزش شد. نکات بسیار زیادی آموختم و برایم حضور به همراه تیم پاکستان بعنوان سرمربی در مسابقات قهرمانی آسیا سودمند بود.
محمدی راد افزود: سیستم ورزش پاکستان بسیاری از رشته ورزشی والیبال حمایت نمی کند و امکانات زیادی وجود ندارد. کار سخت و دشواری در پیش داشتم. اگر بخواهم یک نمونه از مشکلات را بگویم این بود که برای اعزام تیم به مسابقات قهرمانی آسیا، حدود سه روز در راه بودیم. چونکه منابع مالی، کافی نبود و از پروازهایی استفاده شد که سفرمان سه روز به طول انجامید و در حقیقت سه روز پیش از مسابقات به توکیو رسیدیم و در طول این مدت بجای تمرینات مجبور بودم تیم را ریکاوری کنم.
وی درباره وضعیت قراردادش با تیم ملی پاکستان تاکید کرد: قراردادم بعد از مسابقات قهرمانی آسیا به انتها رسید. برای ادامه کار هنوز توافقی حاصل نشده است اما کار کردن با شرایط پاکستان خیلی مشکل است.
محمدی راد در پاسخ به این پرسش که «آیا تصمیم ندارید در تیمی که شرایط بهتری دارد، کار سرمربیگری را انجام دهید؟» اظهار داشت: یکی از دلیلهای حضورم در مسابقات قهرمانی آسیا ایجاد فرصت و شانس های جدید با کشورهای دیگر بود. بعنوان مربی به ابزار نیاز دارم تا تفکراتم را در تیم تزریق کنم. همین طور زمان زیادی نیز مدنظر است. در فرصت کوتاه نمی توان کارهای بزرگ انجام داد. حضورم در مسابقات قهرمانی آسیا همراه با تیم پاکستان پیشنهادات خوبی را برایم به همراه داشت. منتظرم تا تصمیم نهایی صورت گیرد. البته هم اکنون درگیر مسابقات لیگ برتر هستم و تا اختتام رقابت ها در تیمی دیگر حضور نخواهم داشت.
سرمربی تیم والیبال سپاهان اظهار داشت: امیدوار هستم اگر هدایت تیم دیگری را به عهده گرفتم با دغدغه های کشور پاکستان همراه نباشد. پاکستان شرایط سختی داشت. مردم این کشور والیبال را نمی شناختند و برد و باخت تیم برایشان اهمیتی نداشت و این یک چالش بزرگ بود.
محمدی راد درباره بازی تیم های ایران و پاکستان گفت: شرایط تیم ایران کاملاً مشخص بود و مسابقات برای ایران با قهرمانی به پایان رسید. بازی های با کیفیتی را شاهد بودیم و ملی پوشان با انگیزه در رقابت ها حاضر شدند. مقایسه سطح بازی تیم های ایران و پاکستان خیلی درست نیست. سعی کردیم که بازی مقابل ایران برای ملی پوشان پاکستان کلاس درس باشد و آنها از این رقابت بسیار خوشحال بودند و کلاس درس خوبی برای آنها شد.
وی در آخر درباره شرایط تیم سپاهان هم اظهار داشت: هفته گذشته سه بازی تدارکاتی برگزار کردیم و هفته آتی در یک تورنمنت چهار جانبه حضور داریم و خودرا برای حضور در لیگ برتر آماده خواهیم کرد. در دوماه گذشته تمرینات تیم را پیگیری کردیم. از شرایط تیم راضی هستم. لطمه دیدگی های جزئی داریم که امیدوار هستم به زودی برطرف شود.

1400/07/17
11:23:40
5.0 / 5
262
تگهای خبر: برد و باخت , تیم , رقابت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی