حسن كامرانی فر:

فیفا هنوز برای تماشاگران بازی ایران و کره خبر قطعی نداده است

فیفا هنوز برای تماشاگران بازی ایران و کره خبر قطعی نداده است

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: فیفا هنوز جواب قطعی برای حضور یا عدم حضور تماشاگران ایران در بازی با تیم ملی کره جنوبی نداده است.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، حسن کامرانی فر عصر امروز شنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران درباره وضعیت تماشاگران بازی تیم ملی فوتبال ایران با کره جنوبی اظهار داشت: سوال را خیلی زود پرسیدید! در تاریخ ۲۱ سپتامبر در نامه به فیفا اعلام آمادگی کردیم برای دیدار با کره جنوبی تماشاگر داشته باشیم و شرایط حضور آنها را بررسی می نماییم چون که بحث مجوزهای وزارت بهداشت هم ملاک بود.
وی اضافه کرد: آن زمان که این را به فیفا اعلام کردیم تعداد فوتی ها در کشورمان بالا بود. می دانستیم روند خوبی در کشور پیش می رود و واکسیناسیون با جدیت انجام می شود و امکان دارد شرایط تا ۲۰ روز آینده بهتر شود. رایزنی های زیادی با وزارت بهداشت و وزارت ورزش کردیم. فیفا از ما خواست جزئیاتش را اعلام نماییم که این کار را کردیم.
سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: وزارت بهداشت چند روز قبل مجوز را صادر کرد تا بازی با تعداد کمی تماشاگر برگزار گردد و بعد بیشتر شد. مجوز از سوی آنها صادر شد ولی باید تمام شرایط را بسنجیم. حقیقت این است که استقبال کننده زیادی برای این بازی داشتیم. جلسات زیادی با ارکان مختلف برگزار شد تا تصمیم گیری نماییم. امروز هم یک جلسه خیلی سنگین و طولانی داشتیم.
کامرانی فر خاطرنشان کرد: فیفا وارد بحث تبعیض نژادی شده است که ما جزئیاتش را اعلام کردیم ولی هنوز فیفا جواب قطعی نداده است. برای این مسابقه بلیت فروشی به فرمت کنفدراسیون آسیا است که قبلا برایمان فرستاده است. یک مقدار نگران هستیم. تازه کرونا کمتر شده است. نگران هستیم تماشاگران بیشتر از ظرفیت ثبت نام، تقاضای حضور در ورزشگاه داشته باشند. تمام شرایط را بررسی می نماییم. هنوز قطعی نشده است. فیفا هنوز جوابی نداده است. در عین حال باید یکسری فرم ها را ارسال می کردیم ولی نگفته اند تماشاگر قطعی باشد یا نباشد.
وی با اشاره به اینکه بحث پروتکلهای بهداشتی هم مطرح است، اظهار داشت: بحث دیگر این است که تماشاگرانی که وارد ورزشگاه می شوند دو دوز واکسن را زده باشند. بحث PCR هم شد که هر تماشاگر برای گرفتن آن باید مبلغ بالایی بدهد. داریم این جزئیات را نزدیک به یک هفته است که بررسی می نماییم. بطور قطع فردا نتیجه نهایی درباره حضور تماشاگران در استادیوم از سوی فدراسیون رسما اعلام می شود. از سوی فدراسیون کم کاری و سهل انگاری نشده است. ایمیل هایی که ارسال شده را با تاریخ به شما نشان می دهم.
سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال اظهار نمود: ۲۱ سپتامبر نامه را زدیم و زودتر از موعد هم اقدام کردیم. نزدیک به سه هفته زودتر نامه را به فیفا زدیم و سهل انگاری نکرده ایم. حتی هفتم اکتبر هم نامه ای زدیم که تکلیف را تعیین کنند.
کامرانی فر خاطرنشان کرد: از یک طرف شرایط داخلی را به سمتی ببریم که تماشاگر را با پروتکل داشته باشیم. از سوی دیگر باید نگاهی به فیفا و کنفدراسیون آسیا داشته باشیم. اینها موضوعات مهمی بود که دوست داشتم به شما (خبرنگاران) بگویم.
سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: یکی از شرایطی که برای این بازی تلاش شد این بود که در کنار وزارت بهداشت باشیم و حتی می خواستیم کادر درمان را به ورزشگاه بیاوریم ولی نشد. فدراسیون فوتبال سعی کردیم کار خوبی که وزارت ورزش و دولت جدید انجام می دهد را به رخ دنیا بکشیم. شرایط به سمتی می رود که احتیاج به مجوزهای خارج از ایران و فیفا و کنفدراسیون آسیا هم داریم. به فیفا گفته بودیم بازی اول (سوریه) بدون تماشاگر باشد و برای بازی های بعد اعلام می نماییم.
کامرانی فر در پاسخ به این سوال که چرا فیفا جواب نامه را نداده است، اظهار داشت: مهم این است که فدراسیون فوتبال درخواستش را داده است.
وی درباره این که آیا امکانش وجود دارد در فاصله ۲۴ ساعت امکان بلیت فروشی وجود دارد؟ اظهار نمود: بله سایت باز می شود و بلیت فروشی صورت خواهد گرفت.
سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال درباره VAR در بازی با کره جنوبی تصریح کرد: برای میزبانی مشکلات زیادی بود. یکی از مسائل این بود که می توانیم VAR داشته باشیم. با چند شرکت تحت نظر فیفا مکاتبه کردیم. می دانیم که AFC با شرکت دیگری قرارداد دارد ولی آن شرکت نمی توانست به ایران بیاید. اگر فرایند زمان بر می شد ممکن بود میزبانی ما گرفتار ایراد شود. برای همین پیشبینی کردیم که برای بازی های انتخابی هر بازی لازم باشد، VAR و سیستم داشته باشیم. ورزشگاه آزادی را با شرکت مورد تایید فیفا تجهیز کردیم که این یک قدم رو به جلو است. پیشبینی کردیم که اگر VAR لازم باشد، آنرا داشته باشیم. خوشحالیم که استادیوم تجهیز شد ولی برای بازی ایران با کره جنوبی آفلاین است و VAR نخواهیم داشت. این تاثیری در بازی ندارد.

1400/07/17
20:06:28
5.0 / 5
256
تگهای خبر: استادیوم , تیم , ثبت نام , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی