تقویم تاریخ ورزش،

یحیی توره مرد سال آفریقا در سال 2013

یحیی توره مرد سال آفریقا در سال 2013

اخبار ورزشی: در چنین روزی ستاره مسلمان ساحل عاجی مرد سال آفریقا شد.


به گزاری ایسنا، هافبک ساحل عاجی منچستر سیتی بعنوان بهترین بازیکن قاره آفریقا در سال ۲۰۱۳ برگزیده شد. تیم ملی فوتبال نیجریه و سرمربی این تیم هم به ترتیب عنوان بهترین تیم ملی و بهترین مربی سال ۲۰۱۳ را به دست آوردند. در مراسمی که در شهر لاگوس نیجریه انجام شد بهترین های قاره آفریقا در سال ۲۰۱۳ انتخاب شدند.
یحیی توره، هافبک منچسترسیتی بعنوان بهترین بازیکن قاره آفریقا در سال ۲۰۱۳ برگزیده شد. این برای سومین بار بود که این هافبک ساحل عاجی عنوان بهترین بازیکن آفریقا را به دست می آورد. قبل از این تنها عابدی پله و ساموئل اتوئو توانستند سه با پی در پی چنین افتخاری را نصیب خود کنند.
یحیی توره یکی از تاثیر گذارترین بازیکنان حال حاضر منچسترسیتی به شمار می رفت. وی در سال ۲۰۱۳ بازی های خوبی را برای این تیم به نمایش گذاشت و تاثیر به سزایی در صعود تیم ملی فوتبال ساحل عاج به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل داشت و همین مساله موجب شد تا برای سومین بار لقب مرد سال فوتبال آفریقا را به دست آورد.
در این مراسم هم چنین تیم ملی فوتبال نیجریه بعنوان بهترین تیم ملی فوتبال در سال ۲۰۱۳ برگزیده شد. استفان کیچی سرمربی این تیم هم عنوان بهترین سرمربی سال را به خود اختصاص داد.
باشگاه الاهلی مصر بعد از قهرمانی در لیگ قهرمانان آفریقا بعنوان بهترین باشگاه در سال ۲۰۱۳ برگزیده شد. محمد ابو تریکه بازیکن ملی پوش این تیم هم عنوان بهترین بازیکن آفریقایی شاغل در این قاره را به دست آورد.
عنوان بهترین داور سال ۲۰۱۳ هم به جمال حمودی الجزایری رسید. در این مراسم هم چنین عیسی حیاتو، رئیس کنفدراسیون فوتبال آفریقا لقب اسطوره را به برونو متسو و نلسون ماندلا داد.
ماندلا و متسو از چهره های محبوب در قاره آفریقا بودند که در سال ۲۰۱۳ درگذشتند.
منبع:

1400/10/19
22:02:16
5.0 / 5
96
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی