۵ سال زندان جریمه معترضان به جام جهانی در قطر

۵ سال زندان جریمه معترضان به جام جهانی در قطر

اخبار ورزشی: تظاهرکنندگان در جام جهانی آینده قطر ممکنست به سبب ˮتحریک افکار عمومیˮ برمبنای قوانین جزایی این کشور با پنج سال زندان محکوم شوند.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا و به نقل از The Athletic، آزادی بیان معترضان در قطر از ژانویه ۲۰۱۰ به سبب تغییر قانونی اعلام شده محدود شده است و کسانی که مجرم شناخته شوند و این قانون را نقض کنند ممکنست به پنج سال زندان محکوم شوند.
در ماده ۱۳۶ این قانون آمده است: کسی که شایعات، اظهارات یا اخبار کذب یا مغرضانه یا تبلیغات تحریک آمیز در داخل یا خارج از کشور را به قصد تضییع منافع ملی پخش، منتشر یا بازنشر کنند، افکار عمومی را تحریک کند مجرم خواهند بود. کسانی که مجرم شناخته شوند ممکنست به پنج سال زندان محکوم و ۱۰۰۰۰۰ ریال قطری جریمه شوند.
در همین راستا فیفا اذعان دارد که نمی تواند امنیت معترضان در جام جهانی را تضمین کند. سخنگوی فیفا فاش کرد که آنها از حقوق اعتراض مسالمت آمیز حمایت می کنند اما وقتی از آنها پرسیده شد که آیا می توانند امنیت تظاهرکنندگان را تضمین کنند قبول نکرد.
سخنگوی فیفا اظهار داشت: فیفا از اصول آزادی بیان دفاع می کند و متعهد است که اطمینان حاصل کند هر کسی که در رویدادهای فیفا شرکت می کند از حقوق خود دفاع می کند.
عفو بین الملل اضافه کرد: ما هم چنان از قطر می خواهیم که به آزادی بیان مردم احترام بگذارد. این یک اصل کلیدی از تعهدات بین المللی است که قطر به آن متعهد شد، آنها معاهدات بین المللی را امضا کردند و گفتند که از مقررات بین المللی حقوق بشر که شامل حق آزادی بیان است تبعیت خواهند کرد. ما همچنان از قطر می خواهیم که این حقوق و تعهدات را عملی کند.
جام جهانی از روز دوشنبه ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) شروع می شود و فینال آن یک شنبه ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) برگزار می گردد.
منبع:

1401/03/23
09:21:06
5.0 / 5
281
تگهای خبر: امنیت , حقوق , شركت , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی