نشست صالحی امیری با رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان

نشست صالحی امیری با رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان

سیدرضا صالحی امیری و هیات همراه در محل کمیته ملی المپیک مجارستان با رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک این کشور دیدارو گفتگو کردند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، این نشست با حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی مشاور عالی رئیس، فرید فتاحیان مدیر روابط بین الملل کمیته، علی اکبر شیریان هماهنگ کننده روابط ورزشی ایران و مجارستان و نماینده سفارت ایران در مجارستان و همینطور ژولت جولایی رئیس کمیته، لازلو فابیان دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان و یائو کاموتی رئیس کمیته جهانی بازی جوانمردانه IOC برگزار گردید.
در ابتدای نشست دکتر صالحی امیری ضمن تبریک به رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان برای کسب کلیه آراء در انتخابات اظهار نمود: شما شایستکی بالایی دارید، و ظرفیت ورزش قهرمانی مجارستان هم بالاست و ما بخاطر قرابت ها مایل هستیم تا ارتباط بیشتری داشته باشیم.
وی اضافه کرد: با عنایت به مدال های المپیکی ما و رشد سهمیه های ورزشکاران کشورمان پتانسیل ورزش قهرمانی ایران هم بالاست، الان فدراسیونهای ما درحال آماده سازی و برگزاری کمپهای تمرینی برای بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، آسیایی هانگژو و بازی های المپیک پاریس ۲۰۲۴ هستند.
صالحی امیری افزود: قاره آسیا با ۴۵ کشور ۶۵ درصد ورزش دنیا را در اختیار دارد.
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان اضافه کرد: ما در ۳ حوزه تمایل به همکاری داریم اول تقویت جدی روابط ورزشی و ارتباط متقابل و تعامل هردو کشور در رشته هایی که قدرتمند هستند، همینطور با عنایت به این که مراکز آموزشی مجارستان در سطح عالی است علاقمندیم تا روابط آموزشی را ارتقا دهیم و سوم تبادل مربی و همینطور برگزاری کمپ های تمرینی مشترک درایران و مجارستان داشته باشیم.

دکتر صالحی امیری در ادامه ضمن پیشنهاد بازی دوستانه با تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: دیدار با مسؤلان کشتی مجارستان خیلی خوب بود و کشتی در ایران ورزش محبوب و نخست است.
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن دعوت رسمی از رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک مجارستان اظهار نمود: شما شایستگی میزبانی المپیک دارید ؛ تلاش ما برای ارتقا جایگاه ایران در المپیک است و بازی های همبستکی کشورهای اسلامی زمینه ساز خوبی برای آمادگی هرچه بیشتر است و جمع بندی ما اینست که بایستی با اروپا ارتباط جدی داشته باشیم و مجارستان نقطه مطلوبی است که ظرفیت های فرهنگی را فعال نماییم.
ژولت جولایی رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان در ادامه ضمن خوشامدگویی و اظهار شادمانی از حضور دکتر صالحی امیری و هیئت همراهشان در مجارستان اظهار داشت: ما ۱۰ میلیون جمعیت با پانصدهزار ورزشکارداریم و خوشبختانه از حمایت مستقیم نخست وزیر و دولت برخورداریم.
وی اضافه کرد: هدف ما کسب میزبانی المپیک است و میزبانی مسابقات جهانی فینا و باقی رشته ها اثبات توانمندی ماست.
وی تصریح کرد: قلبا همکاری با ایران را دوست داریم و این تعامل نباید در حد کاغذ نباشد، بلکه با هدف پیشرفت باید تمامی ابعاد همکاری متقابل را بررسی نماییم.
رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان: ایران در رشته های قدرتمند خود به ما کمک نماید و همینطور این تعامل متقابل باشد و اردوهای مشترک هم بسیار اهمیت دارد و برابر با تفاهم نامه ملی در میان کمیته المپیک و فدراسیونها اماده تشکیل اردوهای مشترک هستند.
در ادامه دکتر سجادی اظهار نمود: با عنایت به امکانات مجموعه ورزشی آزادی و دیگر اماکن ورزشی ما آمادگی برای میزبانی رویدادهای ورزشی و اقامت تیم ها با هدف گسترش ظرفیتهای قهرمانی را داریم.


منبع:

1401/03/27
14:01:56
5.0 / 5
73
تگهای خبر: آموزش , المپیك , تیم , سفارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی