بیشترین توهین در فضای مجازی نصیب رونالدو و مگوایر می شود

بیشترین توهین در فضای مجازی نصیب رونالدو و مگوایر می شود

اخبار ورزشی: دو بازیکن منچستریونایتد متحمل بیشترین توهین در فضای مجازی شدند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، نزدیک به سه چهارم فوتبالیست های لیگ برتر در فصل قبل در توئیتر پیام های توهین آمیزی دریافت نمودند.

این گزارش که توسط موسسه آلن تورینگ و آفکام و با بهره گیری از تکنولوژی جدید ماشینی انجام شده است، ۲.۳ میلیون پیام ارسال شده به بازیکنان لیگ برتر را در پنج ماه اول فصل قبل تحلیل و بررسی کرده است. ۶۰ هزار پست توهین آمیز تلقی می شد که ۶۸ درصد از بازیکنان در لیگ برتر حداقل یک پیام توهین آمیز دریافت نمودند.

بر اساس این گزارش، از هر ۱۴ بازیکن، یک نفر در هر روز توییت های توهین آمیز دریافت می کند و این آمار روز به روز درحال گسترش است و انتظار می رود در فصل جاری نیز بیش از قبل شود. نکته جالب این که ۳ بازیکنی که بیشترین توهین را در توئیتر متحمل شدند، بازیکنان منچستریونایتد هستند.

رونالدو ۱۲۵۲۰ توئیت توهین آمیز دریافت کرده در صورتیکه مگوایر با ۸۹۵۴ توئیت در رده دوم و مارکوس راشفورد نیز با ۲۵۵۷ توئیت در رتبه سوم قرار دارند.

هشت بازیکن منچستریونایتد در میان ۱۰ بازیکنی که بیشترین توهین را متحمل شدند قرار دارند.

هری کین، مهاجم تاتنهام هاتسپر و جک گریلیش از منچسترسیتی، تنها بازیکنان غیر از بازیکنان منچستریونایتد در میان ۱۰ بازیکنی هستند که بیشترین توهین به آنها شده است.

دکتر برتی ویجن، نویسنده اصلی گزارش و رییس ایمنی آنلاین در موسسه آلن تورینگ اظهار داشت: این یافته های آشکار نشان میدهد که فوتبالیست ها تا چه اندازه در رسانه های اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. مقابله با توهین های آنلاین افراد به بازیکنان و چهره های سرشناس دشوار است و ما نمی توانیم آنرا بدون چالش رها نماییم.

سخنگوی توییتر به بی بی سی اظهار داشت که از این مطالعه استقبال می کند و گفت می خواهد با این اقدامات مقابله بیشتری صورت گیرد. او عنوان نمود آزار و اذیت افراد را برمبنای نژاد، قومیت، جنسیت، هویت جنسی یا گرایش جنسی تحمل نمی نماییم.

منبع:

1401/05/12
21:52:37
5.0 / 5
29
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی