دست خالی در اولین حضور؛

اطلاعات صفر تیم بسکتبال سه نفره بانوان از حریفانش در قونیه

اطلاعات صفر تیم بسکتبال سه نفره بانوان از حریفانش در قونیه

بگفته سرمربی تیم بسکتبال سه نفره بانوان، این تیم که برای اولین بار در بازی های کشورهای اسلامی شرکت می کند هیچ تجربه و پیشینه ای از رقابت با حریفانش در این بازی ها ندارد.افسانه حسن نایبی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد شرایط تیم ملی بسکتبال ۳ به ۳ بانوان برای حضور در بازی های کشورهای اسلامی توضیح داد.
وی با اعلان اینکه تمرینات این تیم برای حضور در بازی ها کماکان درحال پیگیری است، اشاره کرد: ۱۸ مرداد زمان اعزام بانوان بسکتبال به قونیه است تا آن زمان همچون روزهای گذشته روزی دو جلسه تمرین در آکادمی ملی المپیک خواهیم داشت. این تمرینات در امتداد برنامه همیشگی برمبنای بدنسازی و شوت و تاکتیک دنبال می شود.
سرمربی تیم ملی بسکتبال ۳ به ۳ بانوان با اعلان اینکه ۶ نفر در اردوی این تیم حضور دارند اشاره کرد: جهت شرکت در بازی های کشورهای اسلامی ترکیب ۴ نفره در اختیار خواهیم داشت اما قبل از زمان اعزام، این ترکیب اعلام رسمی می شود.
حسن نایبی از وضعیت آمادگی اردونشینان تیم ملی بسکتبال ۳ نفره بانوان ابراز رضایت کرد اما نتیجه گیری در قونیه را منوط به شرایط بازی ها و موقعیت حریفان عنوان نمود.
وی با اشاره به این که ترکیه، سنگال و اردن حریفان تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان در مرحله مقدماتی بازی های کشورهای اسلامی هستند، به این پرسش در خصوص این که «پیش بینی صعود از مرحله مقدماتی را دارید؟»، پاسخ داد و اظهار داشت: پیش بینی عملکرد بازیکنان و نتیجه گیری به دو فاکتور بستگی دارد. یا باید تجربه رقابت با حریفان را داشته باشیم یا شرایط ارزیابی بازیکنان آنها را در اختیار داشته باشیم. در صورتیکه برای ما هیچ یک از این دو فاکتور مهیا نیست.

سرمربی تیم ملی بسکتبال ۳ به ۳ بانوان با تاکید بر این که شاگردانش هیچ تجربه ای از رقابت با ترکیه، اردن و سنگال ندارند، اشاره کرد: فیبا برای رویدادهایی که خود برگزار کننده آنست فایلی متشکل از فیلم تیم های شرکت کننده و معرفی بازیکنانش بارگذاری می کند. اینگونه می توانیم به شناخت نسبی از تیم ها دست یابیم. بازی های اسلامی اما زیر نظر فیبا برگزار نمی گردد و بنا بر این این شرایط را نداریم.
وی افزود: ما با شناخت صفر از حریفان در بازی های اسلامی شرکت می نماییم. تمام اطلاعات ما مربوط به این است که بطور قطع ترکیه به عنوان میزبان حداکثر تلاش را داشته و دارد که تا فینال و قهرمانی جلو برود. سنگال به عنوان یک کشور آفریقایی بطور قطع بازیکنانی با شرایط جسمانی خوب در اختیار دارد و اردن هم همیشه از تیم های خوب در بسکتبال آسیا بوده است.
حسن نایبی اشاره کرد: این برای نخستین بار است که تیم بسکتبال سه نفره بانوان در بازی های اسلامی شرکت می کند. با همه اینها تلاشمان این است شرایطی خوب را رقم زده و بتوانیم از گروهمان صعود نماییم. البته از هر گروه دو تیم صعود می کند و ما امیدواریم یکی از این دو تیم باشیم.
سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان با تاکید بر این که دیدار اول مان در بازی های کشورهای اسلامی سخت ترین دیدار به حساب می آید، اظهار داشت: این رقابت کاملا با دست خالی انجام می شود اما برای رقابت با حریفان دوم و سوم خودمی توانیم برمبنای دیدار اولی که آنها در قونیه داشته اند به اطلاعات بهتری از شرایط شان دست یابیم.

1401/05/13
13:28:24
5.0 / 5
18
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , بدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی