به دلیل تحریم ها؛

انتقال بازیکن استقلال به بلژیک پیچیده شد

انتقال بازیکن استقلال به بلژیک پیچیده شد

انتقال امیرحسین حسین زاده بازیکن تیم فوتبال استقلال به باشگاه شارلوا پیچیده شده است و باشگاه بلژیکی قادر به پرداخت مبلغ رضایتنامه حسین زاده نیست.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، انتقال امیرحسین حسین زاده بازیکن و ستاره فصل گذشته استقلال در لیگ برتر ایران به تیم شارلوا بلژیک بیشتر از آن چیزی که انتظار می رفت، طولانی شده است.
حسین زاده که مدنظر باشگاه شارلوا قرار داشت، طبق قرارداد با استقلال می تواند ضمن پرداخت ۲۵۰ هزار دلار رضایتنامه اش را بگیرد و راهی تیم دیگری بشود.
شارلوا با استفاده از این بند، سراغ ستاره فصل گذشته استقلال رفت و مذاکراتش را با این بازیکن نهایی کرد. حسین زاده حتی برای امضای قراداد به بلژیک سفر کرد اما هنوز قراردادش به صورت رسمی امضا نشده است.
طولانی شدن فرایند امضای قرارداد حسین زاده با بیان یک رسانه بلژیکی به علت مشکلات تحریم ها از یک سو و تغییر قوانین نقل و انتقالات بلژیک به خاطر «فوتبال گیت» است. این رسانه ادعا نمود شارلوا حتی برای تسویه حساب با استقلال سراغ راه های مورد تایید فیفا هم رفته است (احتمالاً پرداخت مطالبات خارجی استقلال در ازای پرداخت پول رضایتنامه به این باشگاه).
سایت lesoir در گزارش خود آورده است: «امیرحسین حسین زاده، هافبک ۲۱ ساله که یک هفته در بلژیک حضور دارد، هنوز به صورت رسمی بازیکن اسپورتینگ شارلوا نیست. بدیهی است که این امر مانع از حضور وی در شکست شارلوا مقابل یونیون (۱-۰) در جمعه گذشته نشد (حسین زاده از روی سکوها بازی را تماشا کرد) اما این جوان ایرانی هنوز اجازه ندارد بعنوان یک فوتبالیست در آنجا فعالیت کند.»

در ادامه این مطلب با عنوان «پازل ژئوپلتیک» آمده است: «برای این کار، در واقع باید چندین نکته حل شود، همچون در مورد پرداخت حق انتقال او. در واقع از سه هفته پیش باشگاه شارلوا تصمیم گرفته بود بند آزادسازی این بازیکن یعنی ۲۵۰ هزار دلار را به باشگاه استقلال بپردازد. حتی اگر این مبلغ از نظر رئیس جدید باشگاه ایرانی ناکافی به نظر می رسید، رئیس جدید نمی توانست با آن مخالفت کند چونکه از قبل قرارداد بسته شده بود. با این وجود، با اینکه ۲۵۰ هزار دلار برای جذب این بازیکن با پتانسیل بسیار بالا با عنایت به آنچه به ما گفته می شود کافی است، اما همچنان باید ابتدا در پرداخت این پول به باشگاه ایرانی موفق بود.»
سایت بلژیکی در گزارش خود دلیل اصلی عدم انتقال بازیکن استقلال به شارلوا را تحریم های بین المللی دانست و از تلاش شارلوا برای تسویه حساب با استقلال از طریق های دیگر خبر داد: «اینجاست که کار پیچیده میشود، چونکه به علت تحریم های اقتصادی بین المللی ضد ایران، پرداخت هر مبلغی به حساب باشگاه ایرانی هم اکنون غیر ممکن است. بدیهی است که این مورد نگرانی هایی را هنگام نهایی کردن انتقال بازیکن بین طرف های مختلف بوجود می آورد. در واقع، تا وقتی که باشگاه آسیایی این مبلغ را دریافت نکرده باشد، احتمالا TMS و مدرک لازم برای بازیکن را اسپورتینگ شارلوا تحویل نخواهد داد. مدیریت باشگاه تلاش کرد سرنخ های و راهکارهای دیگری که مورد تایید فیفا برای تسویه حساب خود با استقلال است پیدا کند، اما هیچ چیزی تابحال به نتیجه نرسیده است و ازاین رو پرونده هنوز قفل است.»
باوجود این که شارلوا «نظیر بن بوعلی» الجزایری را به سرعت جذب کرد و جواز این بازیکن را از اداره اتباع خارجی گرفت اما به نظر می آید این مراحل برای امیرحسین حسین زاده بیشتر زمان ببرد.
رسانه بلژیکی در بخش پایانی گزارش خود تصریح کرد که حضور حسین زاده در بازی فردا شنبه مقابل اوستنده به علت نرسیدن مدارک بسیار بعید است: «شارلوا بدون توجه به هر اتفاقی این مبلغ را پرداخت خواهد کرد، اما باید ابتدا نحوه انجام آنرا پیدا کند. اگر نقل و انتقالات قبلی بازیکنان ایرانی به اسپورتینگ شارلوا نگرانی زیادی ایجاد نمی کرد، به این علت بود که تحریم های بین المللی و همینطور قوانین انتقال بازیکنان به بلژیک در دوران بعد از "فوتبال گیت "تغییر کرده است.»
به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، باشگاه شارلوا در سالهای اخیر بازیکنانی چون کاوه رضایی، علی قلی زاده و یونس دلفی را از ایران به خدمت گرفته بود. هم اکنون قلی زاده تنها بازیکن ایرانی این باشگاه است.


منبع:

1401/05/14
12:48:59
5.0 / 5
402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی