والیبال قهرمانی جهان - لهستان

نبرد بیستم ایران با غول والیبال دنیا

نبرد بیستم ایران با غول والیبال دنیا

اخبار ورزشی: تیم های ملی والیبال ایران و برزیل درحالی درمرحله یک هشتم نهایی قهرمانی مردان جهان به مصاف یکدیگر می روند که در 19 دیدار گذشته تیم ملی ایران فقط سه بار توانسته حریف نامدار خودرا شکست دهد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ۲۰۲۲ که از روز جمعه چهارم شهریور با حضور ۲۴ تیم در شش گروه و در دو کشور لهستان و اسلوونی شروع شده بود، روز چهارشنبه نهم شهریور به انتها رسید.
یکی از خاصیت های فرمول این دوره از مسابقات قهرمانی جهان مشخص نبودن حریف مرحله بعدی تا اختتام مرحله مقدماتی بود و بنا بر این تیم ها برابر حریفان با تمام قدرت به میدان رفتند و شاهد دیدارهای بسیار جذاب در این رقابت ها بودیم.
در اختتام این مرحله تیم های لهستان، اسلوونی، ایتالیا، صربستان، برزیل، فرانسه، هلند، آمریکا، ترکیه، اوکراین، ژاپن، ایران، آرژانتین، کوبا، آلمان و تونس در رتبه های اول تا شانزدهم قرار گرفتند و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
مرحله نخست حذفی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان از امروز ۱۲ شهریور شروع می شود و به مدت چهار روز با هشت مسابقه در دو کشور لهستان و اسلوونی پیگیری خواهد شد و شاگردان بهروز عطایی در آخرین مسابقه این مرحله از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه روز سه شنبه ۱۵ شهریور به مصاف برزیل می روند.
تیم ملی والیبال ایران که با دو برد و پنج امتیاز در رتبه دوم گروه F مرحله مقدماتی و دوازدهم جدول کلی (۲۴ تیمی) این مسابقات قرار گرفت، در چهارمین مسابقه خود در این رقابت ها کار بسیار سختی پیش رو دارد برای اینکه باید با برزیل پرافتخارترین تیم جهان روبرو شود.
در مجموع ۱۹ دوره برگزار شده رقابت های والیبال قهرمانی مردان جهان، تیم ملی والیبال مردان برزیل با سه قهرمانی و دو نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم حاضر در این رقابت ها شمرده می شود. البته روسیه افتخارات بیشتری نسبت به برزیل دارد، اما روس ها در این دوره از مسابقات حضور ندارد.
والیبال مردان برزیل همین طور از سال ۱۹۶۴ که برای اولین بار در بازی های المپیک شرکت کرد، تا حالا ۱۴ دوره در این رویداد مهم ورزشی جهان شرکت کرده است که سه مقام قهرمانی در سالهای ۱۹۹۲، ۲۰۰۴ و ۲۰۱۶ همچون افتخارات این تیم است.
تیم ملی والیبال مردان برزیل سه مدال نقره المپیک هم در گنجینه افتخارات خود دارد که نشان میدهد شش بار در دیدار نهایی المپیک حضور داشته است، تجربه ای گرانقیمت که والیبال خیلی از کشورها در حسرت یک دوره آن هستند.
زردپوشان برزیل با ۱۰ قهرمانی، هفت عنوان نایب قهرمانی و چهار نشان برنز و مقام سومی، ۲۱ بار هم در لیگ جهانی و لیگ ملت ها بر روی سکو رفته است.
برزیل در در آخر مرحله گروهی مسابقات قهرمانی مردان جهان ۲۰۲۲ با سه برد و ۸ امتیاز در بالای جدول گروه و رتبه پنجم جدول ۲۴ تیمی این رقابت ها قرار گرفت تا حریف تیم ملی والیبال ایران در اولین مرحله حذفی شود.
دو تیم ایران و برزیل در طول تاریخ ۱۹ بار به مصاف یکدیگر رفتند که ایران تنها سه بار فاتح میدان شده است و در ۱۶ مسابقه مغلوب این تیم قدرتمند شده است.
آخرین رویارویی دو تیم ملی ایران و برزیل به هفته دوم لیگ ملت ها سال ۲۰۲۲ برمی گردد که شاگردان بهروز عطایی سوم تیرماه سال جاری سه بر صفر مغلوب این تیم شدند و دیدار روز ۱۵ شهریور فرصت مناسبی برای جبران این شکست برای تیم ملی ایران پس از ۷۴ روز است.
نتایج کامل دیدارهای ایران و برزیل به قرار زیر است:
۱۹۹۱ (جام جهانی): ایران (۰) – برزیل (۳)
۲۰۰۹ (جام قهرمانان): ایران (۱) – برزیل (۳)
۲۰۱۱ (جام جهانی): ایران (۰) – برزیل (۳)
۲۰۱۳ (جام قهرمانان): ایران (۱) – برزیل (۳)
۲۰۱۴ (لیگ جهانی): ایران (۲) – برزیل (۳)
۲۰۱۴(لیگ جهانی): ایران (۳) – برزیل (۰)
۲۰۱۴(لیگ جهانی): ایران (۳) – برزیل (۲)
۲۰۱۴ (لیگ جهانی): ایران (۲) – برزیل (۳)
۲۰۱۴(لیگ جهانی): ایران (۳) – برزیل (۱)
۲۰۱۶ (لیگ جهانی): ایران (۰) – برزیل (۳)
۲۰۱۶ (لیگ جهانی): ایران (۱) – برزیل (۳)
۲۰۱۷ (لیگ جهانی): ایران (۱) – برزیل (۳)
۲۰۱۷ (جام قهرمانان): ایران (۰) – برزیل (۳)
۲۰۱۸ (لیگ ملت ها): ایران (۲) – برزیل (۳)
۲۰۱۹ (لیگ ملت ها): ایران (۲) – برزیل (۳)
۲۰۱۹ (لیگ ملت ها): ایران (۲) – برزیل (۳)
۲۰۱۹ (جام جهانی): ایران (۱) – برزیل (۳)
۲۰۲۱ (لیگ ملت ها): ایران (۱) – برزیل (۳)
۲۰۲۲ (لیگ ملت ها): ایران (صفر) – برزیل (۳)
۲۰۲۲(قهرمانی جهان): ایران (؟؟؟) – برزیل (؟؟؟)


منبع:

1401/06/12
19:00:25
5.0 / 5
189
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , حریف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی