رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه ایران:

مسابقه کاپ آسیایی دواتلون در تبریز

مسابقه کاپ آسیایی دواتلون در تبریز

به گزارش اخبار ورزشی، رییس فدراسیون ورزش های سه گانه کشور اظهار داشت: مسابقه کاپ آسیایی دواتلون از 25 تا 30 مهرماه به میزبانی شهر تبریز انجام می شود.



به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، مهدی گودرزی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری مسابقه کاپ آسیایی دواتلون ۲۰۲۲ تبریز، اضافه کرد: همزمان با این مسابقه ۲ رویداد دیگر شامل دوره سطح یک جهانی مسئولان فنی مسابقه با حضور ۲۵ داور و مجمع عمومی ورزش های سه گانه نیز انجام خواهد شد.
وی گفت: از آنجاییکه ورزشکاران برای حضور در مسابقات جهانی و المپیک باید امتیاز لازم را کسب کنند پس حضور در این مسابقات از اهمیت بالایی برخوردارست و با این توضیح تا حالا هفت کشور درخواست حضور در مسابقات داده اند و از کشور خودمان ۲ ورزشکار آقا و ۲ ورزشکار خانم حضور خواهند داشت.
وی در مورد فعالیت ورزشکاران سه گانه در سطح کشور افزود: به غیر از یک هیأت که نمی خواهم نامش فاش شود، همه هیأت های سه گانه استانها فعال می باشند و برای کسب سطح بندی کشوری و جهانی تلاش می کنند.
گودرزی اذعان کرد: کشور ما از نظر سطح بندی جزو چهار کشور رده بالای سطح چهار می باشد و تنها ۲ کشور در جهان در سطح پنج که بالاترین سطح رده بندی ورزش های سه گانه است، قرار دارند.
رئیس فدراسیون ورزش های سه گانه گفت: با آنکه در دین اسلام سفارش شده است به فرزندان خود شنا کردن را یاد دهید متأسفانه ورزش در استخر و شنا به صورتی آب بازی قلمداد می شود و ایران در بحث شنا عقب ماندگی دارد.
گودرزی بیان کرد: ۱۰ هزار نفر را در سطح کشور آموزش دادیم تا به صورتی مبلّغ ورزش های سه گانه باشند و شاهد افزایش روز به روز تعداد ورزشکاران در این رشته ورزشی کارآمد و جلوگیری کننده از بیماریهای میانسالی باشیم.
وی افزود: با برگزاری دوره سطح یک جهانی داوران در کنار این مسابقه از هزینه درخلال ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان توسط هر یک از داوران جلوگیری کردیم و همین طور مابقی هزینه ها توسط کنفدراسیون ورزش های سه گانه آسیا و جهانی پرداخت خواهد شد.
گودرزی تصریح کرد: این دومین مسابقه کاپ آسیایی ورزش های سه گانه از زمان ورودم در ریاست فدراسیون سه گانه است که دور اول در سال ۹۷ به میزبانی کرج انجام گرفت و پس از آن به سبب شیوع ویروس کرونا متوقف گردید.
انسی کانی نماینده فدراسیون جهانی نیز درباب حضور خود در کشور ایران و میزان فعالیت ورزش های سه گانه کشور اضافه کرد: خیلی خوشحال هستم از این حضور و معتقد هستم با حضور آقای گودرزی در رأس فدراسیون رشته سه گانه روز به روز این رشته پیشرفت داشته و برای این منظور تلاش شبانه روزی دارند که گواه این مساله جایگاه ورزش های سه گانه ایران در سطح جهان است و امیدوار هستم این مسابقه با خوبی و بدون هیچ مشکلی دنبال شود.


منبع:

1401/07/22
13:34:44
5.0 / 5
191
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی