در گفت وگو با اخبار ورزشی مطرح شد؛

آخرین وضعیت مذاکره فدراسیون والیبال برای جذب سرمربی خارجی مشهور

آخرین وضعیت مذاکره فدراسیون والیبال برای جذب سرمربی خارجی مشهور

به گزارش اخبار ورزشی، بعد از آن که تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت ها نمایشی ضعیف و دور از انتظار ارائه کرد، مسؤلان فدراسیون درحال رایزنی هستند تا هر چه سریعتر گزینه مناسبی را برای هدایت تیم ملی انتخاب کنند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، تیم ملی والیبال ایران با هدایت «موریس موتا پائز» مربی گمنام برزیلی- فرانسوی در لیگ ملت های والیبال عملکرد بسیار ضعیفی داشت و در هفته های اول و دوم که هدایت تیم ملی برعهده این سرمربی بود؛ ملی پوشان در هفت مسابقه شرکت خوردند و همین مبحث سبب شد تا رئیس فدراسیون پس از هفتمین شکست تیم ملی با این سرمربی، او را از هدایت تیم ملی برکنار کند. بعد از پائز، هدایت تیم ملی به پیمان اکبری رسید و در هفته سوم ملی پوشان والیبال با اکبری به دو پیروزی مقابل آمریکا و هلند رسیدند اما در دو بازی باقی مانده باز هم شکست نصیب والیبال ایران شد. در نهایت تیم ملی والیبال ایران با ۱۰ شکست و دو پیروزی و قرار گرفتن در جایگاه پانزدهم رنکینگ جهانی پایان یافت و رؤیای حضور در المپیک پاریس هم نقش بر آب شد.
عملکرد ضعیف تیم ملی در لیگ ملت ها سبب شد فدراسیون والیبال به دنبال جذب یک خارجی باشد؛ مربی که بتواند والیبال ایران را در طول یک فرایند بلندمدت تغییر دهد. البته قبل از مسابقات لیگ ملت ها هم فدراسیون والیبال با مربیان بزرگی همچون «بلنجینی» و «لورنزتی» مذاکره کرده بود اما به علت برخی مسائل این مذاکرات بی نتیجه ماند؛ حالا به نظر می آید این دفعه فدراسیون والیبال عزم جدی برای جذب یک مربی مطرح و کارنامه دار دارد. در همین خصوص فدراسیون درحال مذاکره با چند مربی است که همگی جز مربیان تراز اول هستند و یکی از مربیان هم سابقه موفقیت در المپیک را هم دارد و هم اکنون تیمش را برای حضور در المپیک پاریس آماده می کند. امیرحسین منظمی دبیر فدراسیون والیبال در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با آخرین وضعیت مذاکره فدراسیون والیبال برای جذب سرمربی تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: چندین گزینه مدنظر فدراسیون والیبال است و درحال رایزنی با آنها هستیم. اما گزینه ای مدنظر فدراسیون است که کل سال را با تیم ملی ایران همراه باشد و از او بتوانیم در رده های پایین هم استفاده نماییم. تمام تلاش ما اینست که چنین سرمربی برای هدایت تیم ملی والیبال ایران جذب نماییم اما هنوز به نتیجه نرسیدیم. با عنایت به این که مذاکرات ما ادامه دارد و هنوز به قطعیت هم نرسیدیم، اسم کسی را نمی توانم بیاورم.
وی افزود: هدف ما جذب سرمربی است که بیشترین اثربخشی را برای والیبال ایران به همراه داشته باشد. استراتژی فدراسیون والیبال این نیست که یک مربی گمنام برای تیم ملی والیبال جذب نماید. اساسا ما به دنبال گزینه ای هستیم که بتواند بهترین عملکرد را برای تیم ملی به همراه داشته باشد. مربیانی که مدنظر فدراسیون است همگی از سطح بالایی برخوردار هستند؛ والیبال ما پر از استعداد است و برای جمع آوری و جذب این بازیکنان مستعد احتیاج به مربی طراز اول داریم، والیبال باید به جایگاهی که همه انتظار دارند برسد.
دبیر فدراسیون والیبال در ادامه صحبت هایش از قرارداد بلندمدت سرمربی تیم ملی والیبال صحبت کرد و اظهار داشت: ما درنظر داریم سرمربی که برای تیم ملی انتخاب می نماییم بتواند کل سال را در اختیار ما باشد. شرایط را برای گزینه موردنظر ارسال کردیم و هم اکنون منتظر جواب هستیم. اگر قرار باشد این مربی با فدراسیون والیبال یک قرارداد بلندمدت ببندد، باید سه یا چهار سال کامل در اختیار تیم ملی باشد. روز گذشته رئیس فدراسیون درحال رایزنی بود، فعلا خبری نیست اما تلاش می نماییم خیلی زود به نتیجه برسیم.
منظمی در واکنش به این سؤال که قرار بود با بازیکنانی که در لیگ ملت ها تیم ملی را همراهی نکردند برخورد شود، آیا این اتفاق رخ داده است یا خیر، اظهار داشت: به چند بازیکن که تیم ملی را در مسابقات لیگ ملت ها همراهی نکردند نامه زدیم؛ این افراد به کمیته انضباطی فراخوانده شدند، البته هنوز جلسه کمیته انضباطی برگزار نشده اما مقرر است این بازیکنان مستندات خویش را به کمیته انضباطی عرضه کنند. اگر بازیکنی مستندات خویش را عرضه بدهد و با تشخیص کمیته انضباطی او به علت صدمه دیدگی یا مشکلات دیگر تیم را همراهی نکرد، هرجی به او وارد نیست ولی اگر مستندات بازیکن قابل قبول نباشد اساسا با آنها برخورد خواهیم کرد.


منبع:

1403/04/18
12:09:42
5.0 / 5
151
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , پیروزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی