در گفتگو با مهر تشریح شد؛

آخرین وضعیت جباری با استقلال و پرونده كسر امتیاز پرسپولیس در فیفا

آخرین وضعیت جباری با استقلال و پرونده كسر امتیاز پرسپولیس در فیفا

اخبار ورزشی: رئیس كمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال با اشاره به اینكه مجتبی جباری و باشگاه استقلال سفارش به «سازش» شدند، اظهار داشت: جلسه طرفین باید بعد از گرفتن یكسری استعلامات تجدید شود.روزبه وثوق احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جلسه روز گذشته نماینده باشگاه استقلال با مجتبی جباری در كمیته تعیین وضعیت، اظهار داشت: این جلسه با حضور جباری و پندار توفیقی نماینده باشگاه برگزار گردید ولی باید اطلاعات دقیقتر از جانب هیات مدیره و مدیرعامل استقلال دریافت شود چون توفیقی اطلاعات دقیقی از تصمیم هیات مدیره نداشت. بدین سان این جلسه تجدید خواهد شد و ما باید یكسری استعلامات دیگر بگیریم.
وی اضافه كرد: البته در جلسه روز گذشته طرفین به صلح و سازش سفارش شدند كه اگر این سازش رخ ندهد، جلسه بعد تصمیم گیری صورت می گیرد.
رئیس كمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سئوال كه آیا مجتبی جباری در این پرونده رضایت نداده است؟ تصریح كرد: خیر، ایشان رضایت نداد ولی در واقع امكان صلح و سازش را هم رد نكرد. قرار شد وكیل جباری یك لایحه تكمیلی دیگر به ما بدهد.
وثوق احمدی درباره اینكه چرا باوجود حضور نماینده باشگاه استقلال، كمیته تعیین وضعیت جلسه دیگری را ترتیب داده است؟ اظهار داشت: آقای توفیقی اعلام نمود كه پیامكی كه برای جباری ارسال كرده است، با نظر هیات مدیره بوده و با خواست خودش این كار را نكرده است. چون هیات مدیره این دستور را داده است، باید از آنها سئوال شود.
وی در پاسخ به این سئوال كه مقرر است كدام عضو هیات مدیره در جلسه بعدی تعیین وضعیت شركت كند؟ تصریح كرد: ما اسامی اعضای هیات مدیره باشگاه در آن مقطع زمانی را گرفته ایم. باید با باشگاه استقلال مكاتبه نماییم و در واقع سئوالاتمان را از آنها بپرسیم تا ببینیم چه می گردد.
رئیس كمیته تعیین وضعیت فدراسیون درباره احتمال كسر ۶ امتیاز از پرسپولیس هم تصریح كرد: پرسپولیس مارچ ۲۰۱۶ در پرونده «گابریل» و در كمیته حل اختلاف فیفا به پرداخت ۱۲۰ هزار دلار محكوم شد كه فیفا اعلام نموده فقط ۱۸ هزار دلار از این پول پرداخت شده و ۱۰۲ هزار دلار مانده است. پرسپولیس هم مدعی شده بود با استفاده از چند واسطه مبالغ دیگری پرداخت كرده است ولی فیفا در نهایت اعلام نمود كه باید ۱۰۲ هزار دلار پرداخت شود.
وثوق احمدی ادامه داد: روز گذشته رونوشت نامه فیفا به فدراسیون فوتبال رسید كه در آن پرسپولیس را محكوم به پرداخت ۱۰ هزار فرانك جریمه بابت عدم اجرای حكم، ۲ هزار فرانك بابت پول رسیدگی به پرونده و یك مهلت ۳۰ روزه برای پرداخت ۱۰۲ هزار دلار باقیمانده كرده است. پرسپولیس باید تا یك ماه بعد از دریافت نامه، با گابریل تسویه كند وگرنه خود به خود ۶ امتیاز از این تیم كسر خواهد شد.
وی درباره پرونده آنتونی گولچ بازیكن خارجی دیگر پرسپولیس تصریح كرد: پرونده گولچ هنوز در دادگاه عالی ورزش در جریان است.
رئیس كمیته تعیین وضعیت در انتها درباره احتمال كسر امتیاز از پرسپولیس به خاطر شكایت لوكا ماریچ هم اظهار داشت: فیفا تا ۱۹ ژانویه به پرسپولیس مهلت داده است تا پول ماریچ پرداخت شود وگرنه این پرونده هم به كمیته انضباطی فیفا ارجاع داده خواهد شد و تبعات بعدی را در پی دارد.

1396/09/30
14:03:01
5.0 / 5
4550
تگهای خبر: پرسپولیس , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی