جودو قهرمانی جهان - آذربایجان؛

آخر خوش جودوكاران با كسب عنوان چهارمی، ژاپن قهرمان شد

آخر خوش جودوكاران با كسب عنوان چهارمی، ژاپن قهرمان شد

اخبار ورزشی: پرونده رقابت های جودو قهرمانی جهان با قهرمانی ژاپن و عنوان چهارمی تیم ملی كشورمان در باكو بسته شد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، مسابقات جودو قهرمانی جهان كه پنجشنبه ۲۹ شهریورماه با حضور ۷۵۵ جودوكار از ۱۲۵ كشور به میزبانی آذربایجان در باكو شروع شده بود، عصر امروز با قهرمانی ژاپنی ها به آخر رسید. جودوكاران این كشور در مجموع مردان و زنان با كسب ۷ مدال طلا، ۵ نقره و ۴ عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دادند.
تیم ملی كشورمان كه با سه جودوكار در این مسابقات شركت كرده بود، با مدال طلای سعیدملایی و برنز محمد محمدی بریمانلو همراه با اوكراین به صورت مشترك عنوان پنجم را در مجموع مردان و زنان به خود اختصاص داد. جواد محجوب هم از دست یابی به مدال بازماند.
بعد از ژاپن، كره جنوبی با دو طلا و یك نقره نایب قهرمان شد و فرانسه با یك طلا، یك نقره و یك برنز در رده سوم ایستاد. گرجستان با یك طلا، یك نقره و یك برنز چهام شد. تیم های اسپانیا با یك طلا، كوبا با دو نقره، روسیه و هلند هم با یك نقره و دو برنز، عناوین ششم تا دهم را كسب كردند.
در بخش مردان ژاپن با دو طلا، دو نقره و دوبرنز در جای نخست ایستاد. كره با دو طلا و یك نقره دوم شد، گرجستان با یك طلا، یك نقره ویك برنز در مكان سوم و ایران هم با همان دو مدال چهارم شد. تیم های اسپانیا، روسیه و آذربایجان پس از تیم كشورمان در مكانهای بعدی قرار گرفتند.
در روز پایانی مبارزات وزن ۱۰۰+ كیلوگرم مردان و ۷۸+ كیلوگرم زنان برگزار گردید. در غیاب «تدی رنر» قهرمان ۱۰ سال قبل جهان كه از روی سكوها مبارزات رقبای خویش را تماشا می كرد، این «گورام تشوشویلی» گرجستانی بود كه از نبود «رنر» بیشترین بهره را برد و با برتری مقابل همه رقبا یك مدال طلای جهان به ویترین شلوغ افتخاراتش اضافه كرد.
این گرجستانی همه رقیبانش را تا فینال زیر ۳ دقیقه ضربه فنی كرد و فقط دور سوم برابر «روی مایر» هلندی به زحمت افتاد و ۷ دقیقه مبارزه كرد. مدال نقره این وزن به «كوكائوری» از آذربایجان رسید ومدالهای برنز را هم «هاراسوا» از ژاپن و «اولزی بایار» از مغولستان دریافت نمودند.
در وزن ۷۸+ كیلوگرم زنان هم «آساهینا» از ژاپن طلا گرفت. «اورتیز» از كوبا به نشان نقره دست یافت و مدالهای برنز هم به «كایرا سیرات» از تركیه و «لاریسا سیریچ» از بوسنی رسید.
نفرات برتر اوزان مختلف در بخش مردان:
وزن ۶۰- كیلوگرم: ۱- تاكاتو نائوهیسا(ژاپن) ۲-روبرت مشیویدابزده(روسیه) ۳-ناكایاما از ژاپن و امیران پاپانیاشویلی (گرجستان)
وزن ۶۶- كیلوگرم: ۱- هیفومی آبه(ژاپن) ۲-یرلان سرخیزانوف( قزاقستان) ۳-زانتیارا(اوكراین) و آن بول (ژاپن)
وزن ۷۳- كیلوگرم: ۱-آن چان گریم از كره جنوبی ۲-هاشیموتو(ژاپن) ۳- محمد محمدی بریمانلو(ایران) و هدایت حیدراف(آذربایجان)
وزن ۸۱- كیلوگرم: ۱- سعید ملایی(ایران)۲- فوجی وارا(ژاپن) ۳-ودات آلبایراك(تركیه) و ویزارسك(آلمان)
وزن ۹۰- كیلوگرم: ۱-نیكولاس شرزادشویلی(اسپانیا) ۲-فیلیپ سیلوا(كوبا) ۳-ناكاگاوا(ژاپن) و اكسل سلرگت(فرانسه)
وزن ۱۰۰- كیلوگرم: ۱-چوگوهام(كره جنوبی) ۲-وارلام لیپارتیانی(گرجستان) ۳- نیاز الیاس اف(روسیه)
وزن ۱۰۰+ كیلوگرم: ۱-گورام تشوشویلی از گرجستان ۲-كوكائوری(آذربایجان) ۳- هاراساوا(ژاپن) و الزی بایار(مغولستان)

1397/07/04
22:28:58
5.0 / 5
4485
تگهای خبر: تیم , رقابت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی